Menu

Oczyszczacz powietrza do 1000 lub 2500 zł

30 października 2017 - Nawilżacze i oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz do powietrza staje się standardowym wyposażeniem w większości mieszkań i domów. Szczególnie w największych miastach. Już dzisiaj warto sprawdzić jakość powietrza w swojej okolicy (np. dzięki Airly.eu tutaj)! Jeśli szukacie własnego sensora jakości powietrza polecamy sprawdzenie oferty na AliExpress lub GearBest.com.

Okres zimowy to wzmożone palenie w piecach (nie zawsze i nie wszędzie najnowszej generacji…) oraz zanieczyszczeń komunikacyjnych (spalanie, hamowanie, etc.), a w konsekwencji rośnie zagrożenie smogiem.

Polecamy zapoznanie się z ofertą dostępnych na rynku oczyszczaczy powietrza. Szczególnie istotne jest to w przypadku dzieci i osób starszych.

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze w ostatnim okresie oczyszczacze do powietrza w cenie do 1000 zł*:

 

Xiaomi Air Purifier 2Xiaomi Air Purifier 2>>> kup od od 549 zł <<<

Rodzaj: Nawilżacze, Oczyszczacze
Wyświetlacz: Nie
Wykrywacz zanieczyszczenia powietrza: Tak
Funkcja opóźnionego startu: Tak
Automatyczny włącznik: Tak
Dane Techniczne:
– Moc: 4,8 W
– Maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 20 m2
– Wkład filtrujący wodę: Węglowy HEPA
– Wydajność: 335 m3/h
– Poziom głośności: 31 dB
– Ilość stopni oczyszczania: 2

DODATKOWE INFORMACJE: Air Purifier to oczyszczacz powietrza charakteryzujący się wysoką wydajnością efektu czyszczenia. Inżynierowie R&D tworząc system oczyszczania powietrza inspirowali się budową silników lotniczych, w oparciu o siłę wiatru, tworząc tym samym potężny system ssania przy zwiększeniu ciśnienia.
Po naciśnięciu przycisku „start”, dzięki skutecznemu filtrowi oczyszczania powietrza, proces filtracji obejmuje całe pomieszczenie. W fazie wstępnej powietrze jest wyrzucane ku górze a następnie rozrzucone wzdłuż ścian i podłogi w całym pomieszczeniu, tworząc wielkie koło w środku.
Sam sterownik systemu oczyszczania powietrza jest na tyle rozbudowany, że można sterować nim zdalnie z telefonu poprzez przejście w tryb „super”. Zdolność oczyszczania powietrza wynosi 330m3/h.
Przez WiFi w telefonie, można użyć aplikacji Mi Home i w czasie rzeczywistym poprawiając jakość powietrza w domu dostosować parametry oczyszczania do wielkości pomieszczenia.

OPINIA UŻYTKOWNIKA: Mieszkam w Krakowie. Już 2-giego dnia norma na zewnątrz była przekroczona 3x. Po załączeniu oczyszczacza wykrył w mieszkaniu pm2.5 na poziomie 80ug. Po 10 minutach w mieszkaniu 55mkw, zanieczyszczenie spadło do 45. Wystarczy otworzyć okno dosłownie na minute i zanieczyszczenie wzrasta (czyli czujnik działa :)). Połączenie z domowym wifi troszkę mi zajęło czasu, ale ostatecznie wszystko śmiga. W trybie nocnym, praktycznie niesłyszalny. Polecam wszystkim. PS. Swój odświerzacz kupiłem w sklepie gearbest.com za 473zl. Przyszedł po 2,5 tygodnia. Niestety Chińczycy wysyłają kabel z nie europejską wtyczką ( na szczęście miałem taki przewód – zwykła koniczynka). Niezdecydowanym POLECAM!!!


 

Webber AP 8400WEBBER AP 8400>>> kup od 483 zł <<<

Rodzaj: Oczyszczacze
Wyświetlacz: Tak
Wykrywacz zanieczyszczenia powietrza: Tak
Moc: 55 W
Jonizacja: TAK
Lampa UV-C: TAK
Filtr: hepa, węglowy
Ilość prędkości: 3
Przepływ powietrza: niska prędkość wentylatora 50m3/h, wysoka prędkość wentylatora 220m3/h
Zalecana powierzchnia do 40 m2
Poziom głośności: do 49 dB

DODATKOWE INFO: Dzięki innowacyjnemu i zaawansowanemu, sześciostopniowemu systemowi filtracji Pure Vital Air Webber Air Purifier AP8400 zatrzymuje do 99,9% zanieczyszczeń powietrza w tym: alergeny, pyłki, kurz, VOC (lotne związki organiczne), pyły zawieszone (PM 2,5) oraz nieprzyjemne zapachy. Wbudowana lampa UV-C, która likwiduje bakterie, roztocza, wirusy i grzyby wraz z jonizatorem czynią Webber Air Purifier AP8400 znakomitym urządzeniem dbającym o czyste i świeże powietrze, dobre samopoczucie jednocześnie wpływając na zdrowie i polepszając komfort życia wszystkim domownikom. Nowoczesne wzornictwo i kompaktowe rozmiary urządzenia sprawiają, że użytkowanie jest łatwe, wygodne i intuicyjne.

OPINIA UŻYTKOWNIKA: Używany od 10 dni w Krakowie, 2 km od Wawelu. Stoi w sypialni, ok 11 m2. Jak jest alarm smogowy to za dnia chodzi na 3 biegu (głośno – słychać w całym mieszkaniu jak drzwi otwarte). Normalnie i w nocy na 1 biegu (w zasadzie niesłyszalny, na pewno niedokuczliwy).
Po tych kilku dniach widać włosy oraz kurz na filtrze wstępnym (więcej przy wlotach powietrza). Po stronie białej na razie nic nie widać. Ciężko powiedzieć jak dobrze filtruje, ale mam nadzieję, że mojemu maluchowi to pomaga, gdy za oknem mam 320 um P2.5 i 470 um PM10 (wg airly.eu).
Po kupnie przez kilka dni było czuć zapach plastiku, ale to minęło. Samego zjonizowanego powietrza nie czuć – to może zupełnie być bajer.
Diody na urządzeniu są niebieskie i dość intensywne – ja je zaklejam foliowymi post-itami (magic sticky note) bo mi się dzieciak tego bał.
Zaletą urządzenia jest cena – kupione w styczniu 2017 za 399 z przesyłką. Plusem jest też cena zapasowego filtra – jeden z najtańszych jak nie najtańszy na rynku.
Urządzenie jest, ku mojemu zaskoczeniu, estetyczne.
Instrukcja faktycznie nic nie mówi jak włożyć ten filtr – po zdjęciu frontu ma być widoczna czarna strona. HEPA jest na wylocie powietrza czyli bliżej wiatraka.

 

Sharp KC 930EUWSHARP KC-930EUW>>> kup od 930 zł <<<

Rodzaj: Oczyszczacze, Nawilżacze
Jonizator: Tak
Technologia Plasmacluster: Tak
Filtr: Hepa
Zalecana powierzchnia pomieszczenia (bez nawilżania) w m2: 21
Maksymalny nadmuch powietrza przy wyłączonej funkcji nawilżania ( m3/godz.): 180
Szybkości wentylatora: 3 (Max/Med/Silent)
Maksymalna zdolność nawilżania (ml/godz.): 350
Moc: 42 W
Tryb czuwania: 0,9 W
Poziom szumów w trybie oczyszczania (dB): (high / mid / low) 48/39/22

DODATKOWE INFO: Elegancki i skuteczny oczyszczacz powietrza z innowacyjną technologią Plasmacluster oraz funkcją nawilżania. Dzięki jonom Plasmacluster skutecznie usuwa szkodliwe drobnoustroje i alergeny nie tylko z powietrza, ale również z trudno dostępnych zakamarków tj. ściany, meble, tkaniny. Dzięki filtrowi HEPA skutecznie usuwa z powietrza pyły zawieszone, czyli tzw. smog, z którym mamy do czynienia coraz częściej w okresie zimowym. Wydajny system filtrowy: filtr wstępny, filtr HEPA, filtr nawilżający i deodoryzacja.
Oczyszczacz doskonale usuwa nieprzyjemne zapachy pozostawiając powietrze rześkie i świeże.

OPINIA UŻYTKOWNIKA: Oczyszczacz fajny, używam od 3 lat codziennie. Popsuł się przycisk do zmiany trybu czyli dodatkowo do wyłączenia lampki wykrywania zapachów. Dobrze ze stanął na najniższym trybie bo na wyższych jest głośny i źle się przy nim śpi. Filtry drogie niestety. Wykrywanie brzydkich zapachów działa bardzo dobrze ale jak zależy na ciszy to też tej funkcji nie użyjesz. Wnioski: super sprzęt do biura do salonu ale do sypialni już mniej. Najważniejsze że oczyszcza i nawilża bardzo dobrze (mam zewnętrzny czujnik nawilżenia). Tylny filtr co parę dni przejadę odkurzaczem i wtedy widać ile kurzu złapał.

 

Sharp FP f30euhSharp FP-F30EUH>>> kup od 799 zł <<<

Rodzaj: Nawilżacze Oczyszczacze
Rodzaj nawilżania: Ultradźwiękowe
Wyświetlacz: Nie
Jonizator: Tak
Wykrywacz zanieczyszczenia powietrza: Tak
Funkcja opóźnionego startu: Tak
Kontrola poziomu wody: Tak
Technologia Plasmacluster: Tak
Automatyczny włącznik: Tak
Dane Techniczne:
– Moc: 30 W
– Maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 20 m2
– Wkład filtrujący wodę: HEPA
– Wydajność: 180 m3/h
– Poziom głośności: 16 dB
– Ilość stopni oczyszczania: 3

DODATKOWE INFO: Sharp FP-F30EUH to elegancki i skuteczny oczyszczacz powietrza z innowacyjną technologią Plasmacluster. Dzięki jonom Plasmacluster skutecznie usuwa szkodliwe drobnoustroje i alergeny nie tylko z powietrza, ale również z trudno dostępnych zakamarków, w tym ścian, mebli i tkanin. Doskonale usuwa nieprzyjemne zapachy pozostawiając powietrze świeżym i rześkim. Urządzenie przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni do ok. 21m2. Idealny do mieszkań, gabinetów lekarskich i kosmetycznych, biur, sal konferencyjnych i poczekalni.

OPINIA UŻYTKOWNIKA: W sumie nieliczny oczyszczacz z filtrem HEPA13 w tej cenie. Umieszczenie dodatkowego przedfiltra w postaci materiału filtracyjnego dociętego na wymiar i umieszczonego przed filtr HEPA uchroni go przed szybkim zabrudzeniem i wydłuży jego czas działania. Materiał filtracyjny zaś jest niedrogi ok 15 zł/mb z rolki o szer. 1.6m. Polecam takie rozwiązanie i sam oczyszczasz SHARPA również.

 

Sencor SHA 8400WHSencor SHA 8400WH>>> kup od 445 zł <<<

Rodzaj: Oczyszczacze
Wyświetlacz: Nie
Ilość stopni nawilżania: 3
Automatyczny włącznik: Tak
Wymiary (szerokość x głębokość x wysokość): 324 × 162 × 409 mm
Dane Techniczne:
– Moc: 55 W
– Maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 40 m2
– Wkład filtrujący wodę: Wejściowy Węglowy HEPA
– Minutnik: Tak
– Poziom głośności: 30-50 dB

DODATKOWE INFO: Oczyszczacz SHA 8400WH to eleganckie i efektywne rozwiązanie do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniu. Posiada 3 stopniową filtrację, która zapewnia najwyższy możliwy stopień wydajności:
– Filtr wejściowy: wychwytuje grube cząstki kurzu oraz alergeny,
– Filtr węglowy: wchłania formaldehyd, benzen oraz inne szkodliwe gazy,
– Filtr HEPA: wychwytuje cząstki kurzu, dym, pyły i inne cząsteczki alergenów.
Promieniowanie UV-C: niszczy mikroorganizmy, jakimi są bakterie, wirusy, pleśni (wraz z ich toksynami). Możliwość ustawienia timera automatycznego wyłączenia po 2, 4 i 8 godzinach. 3 prędkości czyszczenia. Łatwo zmieniany filtr. Trwałość lampy UV-C: 20 000 godzin (powyżej 5 lat zwykłej eksploatacji). Poziom hałasu: 30 dB(A) (sypialnia), 40 dB(A) (cichy ogród), 50 dB(A) (las). Zalecana powierzchnia pomieszczenia: 20–40 m2.

OPINIA UŻYTKOWNIKA: Ekstra. cichy, szybko oczyszcza. ustały objawy alergii więc jest namacalny dowód, że działa

 

Osoby zainteresowane zakupem urządzenia o większej wydajności lub bardziej zaawansowanego technologicznie, polecamy rozważenie zakupu w wyższej kategorii cenowej. Szczegóły w dalszej części artykułu!

Dobrej jakości i wydajności, a nadal rozsądny cenowo, oczyszczacz powietrza w przedziale 1000 – 2500 zł*, to na przykład:

 

Daikin MC70l
Daikin MC70l>>> kup od 1485 zł <<<

 

 

 

 

 

 

Philips AC3256 10
Philips AC3256 10 >>> kup od 1740 zł <<<

 

 

 

 

 

 

 

Sharp KC D40EUW

Sharp KC D40EUW>>> kup od 1795 zł <<<

 

 

 

 

 

 

Sharp KC D50EUW
Sharp KC D50EUW>>> kup od 2300 zł <<<

 

 

 

 

 

 

Philips Combi 2w1 AC4080 10
Philips Combi 2w1 AC4080 10 >>> kup od 1450 zł <<<

 

 

 

 

 

 

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o sprawach związanych z oczyszczaniem powietrza oraz dostępnymi modelami oczyszczaczy, polecamy odwiedzenie na FB grupy dyskusyjnej „Oczyszczacze i sensory powietrza”.

Szukacie jakiegoś konkretnego modelu oczyszczacza powietrza, a nie ma go w naszym powyższym rankingu? Polecamy skorzystanie z naszej sekcji wyszukiwania dobrych cen!

 * Powyższe rankingi oczyszczaczy powietrza w dwóch kategoriach cenowych (do 1000 zł i w przedziala 1 – 2,5 tys. zł) przygotowane zostały na podstawie wyboru najbardziej popularnych produktów w tej kategorii wśród wyszukiwanych przez użytkowników Ceneo.pl wg danych z dnia 30 października 2017 r.